Connect with us

Други спортови

Вилијамс го одигра најдолгиит меч од 2012 година

Синсинати, 25 август 2020 (МИА) – Американската тенисерка Серена Вилијамс вчеравечер во второто коло на турнирот во Синсинати ја совлада Холанѓанката Аранча Рус со 2-1, по сетови 7:6 (8:6), 3:6 и 7:6 (7:0).

Мечот траеше 2 часа и 48 минути. Овој натпревар е најдолг за Американката од 2012 година. Тогаш таа загуби од Французинката Вирџија Разано со резултат 6:4, 6:7 (5:7), 3:6, а средбата траеше 3 часа и 3 минути.

Во 1/8 финалето на турнирот, Вилијамс ќе се соочи со Марија Сакари од Грција. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com