Поврзи се со нас

Фудбал

ВМФЛ-ИСТОК: Нови победи на Брегалница и Тиквеш

Брегалница и Скопје останаа лидер по новите победи во втората македонска фудбалска лига. Штипскиот тим уште во првиот дел поведоа со три голови разлика, па гостинот од Гевгелија немаше сили да се врати во натпреварот.

Тиквеш, пак, победи со 3-1 против Осогово.

Фудбалерите на Кит Го славеа убедливо со 3-0 против Росоман, за враќање на победите по претходниот пораз од Осогово.

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК (12. КОЛО)

Кит Го – Росоман 3-0

Брегалница – Кожуф 3-0

Победа – Каменица Саса 1-2

Слога – Плачковица 0-0

Тиквеш – Осогово 3-1

loading...

Facebook