Connect with us

Фудбал

Во април месец Ливерпул ќе биде потврден за шампион, еве доказ за тоа

Манчестер Јунајтед, Арсенал и Челзи во блиското минатото успеале предвреме да ја решат трката за шампионската титула. Како стојат работите, така ќе биде и оваа сезона, па Ливерпул на неколку кола до крајот од првенството ќе биде промовиран во нов шампион.

Тимот на Јурген Клоп во моментов има 13 бодови предност пред второпласираниот Манчестер Сити, но и два меча помалку.

Според традицијата, доколку продолжи ваквата разлика, веќе во април месец, а можеби и порано ќе го добиеме името на шампионот на Англија, а тоа ќе биде Ливерпул.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com