Во април месец Ливерпул ќе биде потврден за шампион, еве доказ за тоа

Манчестер Јунајтед, Арсенал и Челзи во блиското минатото успеале предвреме да ја решат трката за шампионската титула. Како стојат работите, така ќе биде и оваа сезона, па Ливерпул на неколку кола до крајот од првенството ќе биде промовиран во нов шампион.

-текстот продолжува по рекламата-

Тимот на Јурген Клоп во моментов има 13 бодови предност пред второпласираниот Манчестер Сити, но и два меча помалку.

Според традицијата, доколку продолжи ваквата разлика, веќе во април месец, а можеби и порано ќе го добиеме името на шампионот на Англија, а тоа ќе биде Ливерпул.

 

Совет за етика во медиумите
Loading...