Connect with us

Фудбал

Во Барселона вклучен алармот, закажан итен состанок, ќе има „жртви“

Првиот човек на Барселона, Жозеп Бартомеу, според каталонските медиуми, го вклучил алармот по бламажата против Баерн Минхен и поразот од 8:2 синоќа во четвртфиналето во ЛШ. Како никогаш досега, или поточно последен пат во 1946-та година од Севиља во Купот, Барселона не биле понижена и не примила осум голови.

Како што јавуваат каталонските медиуми ќе има „жртви“, а првата се очекува да биде тренерот Кике Сетиен. Како негов наследник се спомнува Маурисио Покетино, но се уште ништо не е дефинитивно.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com