сабота, ноември 23, 2019

Во сообраќајна несреќа во Германија загина младиот албански фудбалер Адеми

Албанскиот фудбалер, 22- годишниот Амир Адеми загина во сообраќајна несреќа во Германија.

-текстот продолжува по рекламата-

Во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој настрада младиот фудбалер на германски Регенсбург.

Полицијата го истражува овој случај.

Амир зад себе ги остави родителите, братот и сестра.

Извор: Нетпрес

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com