Connect with us

Тајмаут

Вознемирувачка снимка: Еден од работниците кој бил фотографиран со телото на Диего Марадона убиен? (ВИДЕО)

Наводно е убиен еден од работниците во мртовечницата кој бил фотографиран со телото на Диего Марадона.

Социјалните мрежи зујат за фактот дека еден од работниците кој решил да се фотографира со телото на фудбалската легенда бил пронајден мртов во контејнер.

Сепак, сè уште нема официјална потврда дека станува збор за работник, но на социјалните мрежи кружат приказни дека тоа е работникот кој се фотографирал со починатиот Марадона.

Она што е познато е дека работниците добиле смртни закани откако фотографиите се појавија во јавноста.

Facebook