Connect with us

Фудбал

За тебе, не црвен картон, туку директно во затвор, па дали си нормален?! (ВИДЕО)

Андре Орељана (21), фудбалер на Маратон од Хондурас, го направи еден од најбруталните стартови на фудбалскиот терен. На мечот против Олимпио, клубот од кој беше позајмен, доживеа психичко затемнување и со двете нозе налета директно во стомакот на поранешните соиграчи, со кои сигурно повторно ќе се сретне откако барем формално ќе се врати во својот поранешен тим. Секако, веднаш доби црвен картон и сигурно ќе се соочи со суспензија поради овој брутален фаул:

Advertisement