Поврзи се со нас

Фудбал

Заев: Еден гол, една победа за сите, така е кога играат Македонци, Албанци, Турци…

Премиерот Зоран Заев и првиот вицепремиер Артан Груби на граничниот премин Блаце ја пречекаа македонската фудбалска репрезентација.

“ЕДЕН ГОЛ ЗА СИТЕ, ЕДНА ПОБЕДА ЗА СИТЕ. ТАКА Е КОГА ЗАЕДНО ИГРААТ МАКЕДОНЦИ, АЛБАНЦИ, ТУРЦИ, ВО ИСТИ ДРЕСОВИ, ПОД ИСТО ЗНАМЕ И ЗА ЗАЕДНИЧКАТА ТАТКОВИНА. ТАКА Е КОГА СЕ ИГРА, ЕДЕН ЗА СИТЕ, СИТЕ ЗА ЕДЕН…”, потенцираше Заев.

Овој успех треба да се прослави, за тоа согласни се сите, но поради пандемијата на Ковид-19, сепак тоа ќе изостане.

loading...

Facebook