Connect with us

Други спортови

Замина во легендите: После неколку години борба за живот, почина човекот кој за секогаш ќе остане легенда во Формула 1 (ФОТО)

На 67. Годинишна возраст денеска во Мелбурн почина директорот на Мѓународната тркачка автомобилска федерација (ФИА) Чарли Вајтинг, сопштија од ФИА.

Вајтинг, кој пто со децении беше еден од највлијателните луѓе во Формула 1, почина од белодробна емболија.

Инаку, новата сезона на Формула 1 треба да започне на 17. Март со трката за голема награда на Австралија во Мелбурн.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com