Connect with us

Кошарка

Започна НБА плејофот, Денвер ја победи Јута и покрај 57 поени на Мичел

Орландо, 17 август 2020 (МИА) – Во првиот натпревар од првото коло во разигрувањето за шампионската титула во НБА лигата, Денвер ја совлада Јута со 135:125 (31:25; 28:27; 19:31; 37:32 и 20:10)

Најпродуктивниот играч на првиот меч од осминафиналето во плејофот беше кошаркарот на Јута, Донован Мичел, кој постигна 57 поени, но и тоа не беше доволно „џезерите“ да го избегнат поразот.

Во победничкиот тим се истакнаа Мареј со 36 поени и девет асистенции и Никола Јокиќ со 29 поени и 10 скока.

Вечерва уште играат:
Торонто – Бруклин
Бостон – Филаделфија и
ЛА клиперс – Далас. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com