Поврзи се

Фудбал

Затворска казна до две години му се заканува на бекот на Бешикташ, Чанер Еркин

Играчот на Бешикташ, Чанер Еркин, наскоро ќе се појави на суд каде ќе одговара за навредите и пцовките упатени кон арбитарот на мечот помеѓу Бешикташ и Башакшехир, на левиот бек му се заканува затворска казна до две години.

Во завршните мигови од дуелот помеѓу Бешикташ и Башакшехир, кој се одигра на 23. октомври минатата година, Чанер Еркин велгол во бележникот на судијата Мете Калкаван по што левиот бек започна вербална војна со арбитарот. Турчинот употребил навреди и пцовки.

Целиот случај стигнал до обвинителството од Истанбул, кое сега поднесе тужба против Чанер Еркин и наскоро ќе започне судски процес. На фудбалерот му се заканува затворска казна до две години.

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал