Connect with us

Фудбал

Земјотрес во Јувентус, Роналдо одлучи да го напушти Јувентус

Објавено:

Јувентус доби лоши вести од португалскиот репрезентативец.

Кристијано Роналдо реши да го напушти Јувентус. Говорејќи на шпанската телевизија Ла Секста, панелистот Едуардо Инда изјави дека Роналдо ќе го напушти Јувентус доколку клубот не успее да ја освои ЛШ оваа сезона.

И се шпекулира дека 34-годишниот играч би можел да се врати во клубот во кој го прослави своето име, Манчестер Јунајтед.

Роналдо му се придружи на Јувентус во летото 2018 година за 100 милиони евра.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама