Connect with us

Тајмаут

Згодната Дилета многу и недостасува на сите: Сама сум дома и многу сум исплашена…

Објавено:

Најпознатата италијанска спортска презентерка Дилет Леота деновиве е во изолација.

Животот на секој фудбалски љубител е тажен без Серија А, Дилета и нејзините извештаи. Дури и Дилета е тажна.

Таа вели дека деновите ги поминува сама, понекогаш се слуша со родителите и е загрижена за ситуацијата во Италија.

„Засега сите треба да се грижиме за сопствената и за безбедноста на другите. Ние ќе поминеме преку ова само ако дадеме се од себе. Како фудбалерите на теренот, сите треба да го дадеме својот дел за успех”, рече Дилета.

„Сирените за брза помош се слушаат од зори до самрак. Барањето за болнички места сега е многу поголемо од самото снабдување. Јас сум сериозно загрижена.”

„Никогаш не сум кашлала и немав треска досега, затоа немаше потреба да се тестирам. Јас сум дома во моментов и се надевам дека оваа ситуација ќе се реши. Сепак, не мислам дека ќе биде наскоро”.

„Јас поминувам време да работам, да разговарам со моите родители на интернет и да сум физички активна во моите четири sида“, додава таа.

Серија А е првата европска лига што ја прекинаа, а сегашните информации велат дека шансите за продолжување се мали. Првиот човек на Сампдорија, Масимо Фереро, изјави вчера дека оваа сезона е завршена за него и дека треба да започне приказната за следната.

View this post on Instagram

Lunedì, Smart working 🤓 #iorestoacasa

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

View this post on Instagram

Mezzanotte 🌙 😴

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама