Connect with us

Други спортови

Жена – борач со најсилен удар на светот (ВИДЕО)

Љубителите на УФЦ спортот беа одушевени од синоќешниот натпревар во Чикаго.

Посебен спектакл на гледачите во Јунајтед центарот им приреди Валентина Шевченко . Таа е борец со киргистанско- перуанско потекло . Во вотрата рунда со еденстраотен удар ја нокаутира противничката Џесика Ај.

Нејзиниот хајкик за многумина беше најстрашниот удар во историјата на женскиот ММА спорт. Коментаторот ја спореди Валентина со КроКоп .

,,Жими КроКоп , ова беше гадно. Се надевам дека Ај ќе се опорави по овој удар.” , искоментира Дан Том.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com