Connect with us

Фудбал

Жестоки напади врз Реал Мадрид: Видовте што се прави во последните неколку недели… (ВИДЕО)

Фудбалерите на Атлетик Билбао сметаат дека биле оштетени во дуелот против Реал Мадрид.

Кралевите славеа како гости во Баскија со 0:1 со голот на Серхио Рамос од шеснаесетникот, а домашната екипа протестираше жестоко откако не им беше досуден пенал од речиси идентична ситуација во шеснаесетникот.

Икер Муниаин не ги поштеди Кралевите по мечот.

„Видовме што е сторено во последните неколку недели. Донирани се некои казни, важно е за кого играте. Нека секој одлучи како сака“, рече Муниаин.

Неколку други фудбалери на баскискиот клуб излегоа на социјалните медиуми и се во недоверба дека не им е изречена казна.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама