Connect with us

Други спортови

Зошто боксерката има огромни гради? „Проклет Фајзер“ (ФОТО)

Познатата Австралијка Ебани Бриџис, наречена Синиот бомбардер, на шега ги коментираше нејзините големи облини.

Боксерката која има ефект од седум победи и само еден пораз во рингот привлекува големо внимание во јавноста поради атрактивниот изглед.

Нејзините бујни гради никого не оставаат рамнодушен и често се во центарот на вниманието, а сега и самата се пошегува на Твитер, па порача дека за зголемувањето на градите виновна е вакцината против коронавирус Фајзер.

„Проклет Фајзер“, напиша таа во описот на фотографијата што ја објави на Твитер.

Таа е позната и по поддршката за англискиот фудбалски клуб Лидс Јунајтед. Инаку, единствениот пораз го претрпе во април минатата година, а по ќотекот што го доби ниту сопствената мајка не можеше да ја препознае …

Реклама

Facebook

Реклама