Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Тајмаут

Зошто Диего Марадона носеше два часовници?

Диего Марадона покрај тоа што беше познат како еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, тој е беше познат и по неговото откачено однесување. Тоа можевме да го видиме и на Светското Првенство во Русија каде што тој го покажуваше страственото навивање и желбата Аргентина да го освои шампионатот.

Покрај неговото откачено однесување на трибините, веројатно поголемиот дел успеаа да забележат и нешто друго, а тоа е дека тој на двете раце носеше часовник.

Сигурно се прашувате зошто Марадона носеше два идентични часовници на двете раце?

Дали навистина имаше проблем да стигне некаде на време, или пак имаше многу пари што не знае каде да ги потроши? Марадона уште од 2004 година, носеше по два часовника на себе бидејќи на едниот го мести времето во Аргентина, а на другиот го мести времето онаму каде што се наоѓа.

loading...

Facebook