Поврзи се со нас

Фудбал

Зверев одговори на обвинувањата, кажа дека се чувствува неверојатно

Александар Зверев минатата недела се соочи со обвиненија за малтретирање на неговата поранешна девојка, Олга Шарипова, која е бремена.

Зверев одигра одлично на Мастерсот во Партизан, стигна до финалето каде во одличниот натпревар со 1:2 во сетови го победи Даниил Медведев.

„Знам дека ќе има многу луѓе кои сега ќе сакаат да ја симнат насмевката од моето лице, но под маската широко се смеам затоа што околу себе имам луѓе кои ме сакаат“.

„Се чувствувам неверојатно на теренот, веројатно ќе бидам татко, сè е одлично во мојот живот, така што овие луѓе можат само да продолжат да се обидуваат, јас сè уште се смеам“, рече Зверев.

Германскиот тенисер сега треба да се фокусира на настапите за завршниот Мастерс во Лондон, кој започнува на 15 ноември.

loading...

Facebook