Connect with us

Фудбал

Звезда по 32 години испадна преку пенал

Српскиот шампион Црвена звезда беше поразен во Никозија од Омонија во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите по пенал од 1: 1 (4: 2)

Црвена звезда се очекува да извлече ждрепка за плеј-офот во Лигата на Европа, во која тие ќе бидат меѓу привилегираните екипи, додека Омонија ќе игра против Олимпијакос за Лигата на шампионите, со веќе обезбедено место во Лигата на Европа.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com