Connect with us

Фудбал

Ѕвездата на Ајакс пропушти две пријателски средби за да го заврши трансферот во Манчестер Јунајтед

Ѕвездата на холандскиот тим Ајакс, Дони Ван де Бек им открил на своите соиграчи дека се сели на „Олд Трафорд“. Тој ги пропушти двете пријателски средби против Унион Берлин и Ајнстрахт Франфурт, за да ги заврши деталите во преговорите.

Ова го потврди и тренерот на Ајакс, кој сепак не го спомна клубот. Но, тоа ќе биде Манчестер Јунајтед според сите холандски медиуми. За Ван де Бек интерес имаше од Реал Мадрид, Барселона, но и Баерн Минхен.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com