Поврзи се со нас

Други спортови

Ѕвездата на УФЦ тврди дека видел НЛО: Гледаше право во мене…

Ветеранот на УФЦ и апсолутна спортска легенда во ММА, Диего Санчез привлече големо внимание објавувајќи на Твитер.

Легендарниот 38-годишен борец тврди дека имал средба со НЛО и објавил на Твитер што се случува.

 
“Отворен е портал на силна светлосна енергија. Ако некогаш имало ноќ да се поврзе со универзумот, ова е таа ноќ. Јас славам и се поврзувам цел ден”, напиша Санчез на Твитер, а потоа додаде:

“Бев на тремот и работев на енергија кога НЛО прелета покрај мене. Ја повикав ќерка ми да дојде и заедно ја гледавме како лета неколку стотици јарди од нас. Настани како овој во Албукерки се вообичаени, но ова беше контакт вечерва. Гледаше право во мене “, рече Санчез.

loading...

Facebook