Connect with us

Фудбал

Агентот на Дест со одговор за шпекулациите

Барселона најверојатно нема да се ослободи од дефанзивецот Сержињо Дест и покрај многуте шпекулации за трансфер. Ова го изјави агентот на американскиот државјанин.

Во наредните денови и недели се очекуваат заминувања за Барса, а дефанзивецот Дест беше поврзуван со неколку тимови бидејќи не успеа да го импресионира Чави. Американецот во последно време имаше проблеми со повреди, но и кога играше ретко оставаше добар впечаток.

Челзи и Баерн Минхен се поврзуваат со трансфер во Дест, кој е привлечен за многу клубови поради неговата способност добро да напаѓа како десен бек.

Агентот на играчот, Михаел Решке, даде елоквентен одговор за можното ангажирање или траен трансфер на неговиот агент овој месец, а за БИЛД изјави: „Дест нема намера да го менува клубот“.

Реклама

Facebook

Реклама