Connect with us

Фудбал

Агуеро ја отфрли можноста да игра во Барса

Аргентинскиот напаѓач Серхио Агуеро ги отфрли шпекулациите дека може да премине во тимот на Барселона. Во последните денови се вели дека постои варијанта Агуеро да го напушти Манчестер Сити и да го облече дресот на „каталонците“. Но, според самиот фудбалер, гласините не одговараат на вистината.

„Во минатото имаше веројатност да делиме една соблекувалната со Лионел Меси и на клубско ниво, но таква сега не постои. Дури само поради возраста на двајцата. Јас сум фудбалер на Сити“, прокоментира 29-годишниот Агуеро.

Запрашан за претрпената операција на коленото непосредно пред Светското првенство во Русија, Агуеро изјави: „За прв пат по пет години можам да клекнам и да не почувствувам болка во коленото“, искрен беше фудбалерот.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com