Поврзи се со нас

Фудбал

Ако не успее сега со Санчо, другата сезона Јунајтед ќе се бори за него со Реал и Барса

Манчестер, 14 август 2020 (МИА) – Манчестер јунајтед ќе има многу силна конкуренција за Џејден Санчо следното лето, доколку не успеат да го финализираат трансферот на англискиот талент сега.
Според „Мирор“, во наддавањето ќе се приклучат и Реал Мадрид и Барселона за една година, а цената во никој случај нема да биде пониска.

Борусија тврди дека тие го продолжиле договорот на Санчо до 2023 година, што, во комбинација со зголемениот број на кандидати, може да ја отежни мисијата на „црвените ѓаволи“.

Ултиматумот што Борусија му го даде на Јунајтед за трансферот истече во понеделникот. После тоа, од германскиот табор неколку пати изјавија дека Санчо дефинитивно ќе остане во тимот следната сезона.

Сепак, медиумите на Островот тврдат дека „црвените ѓаволи“ не се откажале.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама