Поврзи се со нас

SPORTM.mk

Англичаните, барем на хартија, изгледаат многу силно

Селекторот на репрезентацијата на Англија, Герет Саутгејт денес го објави списокот на играчи за претстојните натпревари против Ирска, Белгија и Исланд.

Саутгејт одлучи да покани 29 фудбалери, а барем на хартија Англичаните изгледаат навистина силно.

Во светскиот фудбал има големи имиња. Сепак, Англичаните претходно имаа исклучителни селекции, но тоа не им помогна многу на теренот.

Сепак, од оваа селекција се очекува најдоброто во наредните години, а се верува дека овој тим конечно би можел да донесе и трофеј од големото натпреварување.

loading...

Facebook