Connect with us

Uncategorized

Арсенал против Наполи во четвртфиналето на Лига Европа


Во петокот во Нион беа одредени двојките во четвртфиналните и полуфиналните дуели во фудбалската Европска лига

Во четврфиналето ќе се сретнат Арсенал – Наполи, Виљареал – Валенсија, Бенфика – Ајнтрахт Франкфурт и Славија Прага – Челза.

Првите натпревари од четвртфиналето ќе се играат на 11-ти април, а реваншите се предвидени а 18-ти април.

Во полуфиналето, од кое првите мечеви се на 2-ри мај, а реваншите на 9-ти мај, ќе се сретнат победниците од дуелите Арсенал/ Наполи – Виљареал/ Валенсија и Бенфика/ Ајнтрахт – Славија/ Челзи.Извор: Netpress

Реклама
Реклама

Повеќе од Uncategorized

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com