Connect with us

Фудбал

Аталанта е заинтересирана за Тајсон

Бергамо, 14 август 2020 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш, Аталанта е заинтересирана за трансфер на играчот од средниот ред на Шахтјор, Тајсон, пренесува „La Gazzetta dello Sport“.

Според весникот, Италијанците се подготвени да потпишат тригодишен договор со 32-годишниот Бразилец.

На фудбалскиот пазар Тајсон се проценува на 9,5 милиони евра.

Последната сезона во украинската лига, Тајсон одигра 25 натпревари за Шахтјор, на кои постигна 10 гола и осум асистенции. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com