Поврзи се со нас

Фудбал

Атлетик разгледува опција за тренерска смена со Покетино, Валверде или Марселино

Билбао, 11 ноември 2020 (МИА) – Менаџментот на шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетик Билбао е во потрага по нов тренер.

Според „Марка“, баскискиот клуб ги разгледува кандидатурите на Маурисио Покетино, Ернесто Валверде и Марселино.

Сега тимот е предводен од тренерот на Гаиска Гаритано.

По осум одиграни натпревари, Атлетик е 14-ти на табелата во Ла Лига со девет бод аод можни 24. зс/

loading...

Facebook