Поврзи се со нас

Фудбал

Баерн и Реал не ги пуштија играчите во француската репрезентација

Париз, 11 ноември 2020 (МИА) – Селекторот на Франција, Дидие Дешам сакаше да го повика Бун Сар од Баерн Минхен, но германскиот клуб се спротивстави од медицински причини, објави Л’Екип.

Наместо Сар, во репрезентацијата беше повикан Рубен Агилар од АС Монако.

Исто така, се забележува дека Дешам сакаше да ги повика Ферлан Менди и Норди Мукиеле во националниот тим, но Реал и Лајпциг, не им дозволија на своите фудбалери да заминат во националниот тим. зс/

loading...

Facebook