Connect with us

Фудбал

Барселона не се откажува од Пјаниќ: Јувентус ја одреди цената

Сегашниот италијански шампион, Јувентус, постави цена за играчот од средниот ред Миралем Пјаниќ.

Миралем Пјаниќ во моментов е една од најинтересните приказни за трансфер рокот, а Барселона е заинтересирана за неговите услуги.

Италијанските медиуми обезбедуваат час информации за евентуалниот трансфер на Миралем Пјаниќ, а ако му верувате на “Tuttosport”, лидерите на Старата дама одлучија колку пари бараат за репрезентативецот на БиХ.

Станува збор за околу 80 милиони евра, а ако се случи трансферот, Старата дама ќе се обиде да го доведе Сергеј Милинковиќ-Савиќ од Лацио до неговите редови.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com