Connect with us

Фудбал

Барселона пронајде клуб кој го сака Кутињо, Бразилецот повторно со Стивен Џерард?!

Се чини дека дојде време за разделба помеѓу Кутињо и Барселона. Каталонскиот тим подолго време бара купец за фудбалерот кој никако да ги оправда вложените средства во него. Но, се чини дека конечно се најде тим кој сака да го „вдоми“. Астони Вила треба да биде неговата следна дестинација пишуваат светските медиуми.  Главен виновник за овој трансфер ќе биде поранешниот соиграч на Кутињо од Ливерпул, Стивен Џерард, кој сега е тренер на Астон Вила. Наводно Стиви Џи му ветил клучна улога и редовна минутажа на Бразилецот. Се очекува трансферот да биде комплетиран во наредните неколку денови.

Реклама

Facebook

Реклама