Connect with us

Тајмаут

„Бесниот“ Роналдо сподели фотографија со Георгина, нејзиниот задник го привлече целото внимание (ФОТО)

Published

on

Медиумите го обвинуваат Кристијано Роналдо дека е незадоволен, лут и дека ќе го напушти Јувентус, а тој не изгледа така.

Напаѓачот на Јувентус очигледно сакаше да ја „префрли“ темата, па наскоро откако медиумите објавија за незадоволството во Јувентус, тој објави фотографија од теретна каде позира заедно со својата девојка Георгина Родригез.

Иако Роналдо е далеку попознат од Георгина, нејзиниот убаво обликуван задник во розови хеланки сепак привлече далеку поголемо внимание.

Секако, Роналдо доби милиони „лајкови“ за оваа фотографија, но тоа е веќе нешто што е вообичаено кога станува збор за Португалецот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Facebook