Connect with us

Фудбал

“Бомба” од Италија, Коларов ја продолжува својата кариера во Србија!

Објавено:

Српскиот капитен Александар Коларов може да игра во Партизан од летото.

„Gazzetta dello Sport“ објави дека искусниот бек на Ромак може да се врати во Србија. Неговиот договор со Рома истекува на лето 2020 година, а 34-годишниот може да ја смени бојата на дресот на крајот од оваа сезона.

Италијанците потсетуваат дека Коларов им помогна на Партизан за решавање на спорот со агентот Серџо Берти поради задоцнување на долговите за Стефан Савиќ. Коларов му помогна на Партизан да го реши проблемот без ФИФА.

Иако „Gazzetta dello Sport“ тврди дека поради реконструкција на тимот Коларов ова лето треба да замине од Рома, Коларов во овој град доста го ценат, а во последно време претседател на клубот Џејмс Палота рече дека би сакал во екипата да има 22 играчи како Коларов.

Коларов кариерата би можел да ја заврши во Партизан, а можеби следното лето ќе има можност да се врати во Белград. Коларов играше за Чукарицки, ОФК Белград, Лацио, Манчестер Сити и Рома. Тој постигна 82 настапи за српската репрезентација и постигна 11 гола.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама