Connect with us

SPORTM.mk

Борба со хидрант: Кошаркарот на Црвена Звезда се заигра во тунелот, соиграчите се чудеа што прави (ВИДЕО)

Кошаркарите на Црвена звезда ја совладаа Валенсија синоќа во Евролигата со резултат 82:64, а додека чекаа да истрчаат на паркетот, камерата го фати Бразилецот Јага во интересна ситуација. Кошаркарот на Црвена Звезда го реши победникот во дербито против Партизан со кош што го постигна на четири секунди до крајот. А, еве зошто Бразилецот деновиве е главна ѕвезда во Белград, покрај се разбира кошарката.

View this post on Instagram

A post shared by Sport Klub (@sport.klub)