Connect with us

SPORTM.mk

Денес Торес ќе го одигра последниот натпревар во својата професионална кариера

Напаѓачот на Саган Тосу, Фернандо Торес денес ќе го одигра последниот натпревар во својата професионална кариера. Последниот натпревар Шпанецот ќе го одигра во Тосу, против Висел Коби, состав во кој ќе бидат и неговите сонародници Андрес Иниеста и Давид Виља. Торес е светски шампион со шпанската репрезентација и двократен европски шампион. Има трофеј во Лигата […]

The post Денес Торес ќе го одигра последниот натпревар во својата професионална кариера appeared first on АЛФА ТВ.

Извор: Алфа

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама