Connect with us

Тајмаут

Денеска е роден Игор Ангеловски – Мрме

Игор Ангеловски – Мрме (роден на 2 јуни 1976 година) — македонски професионален фудбалски тренер и поранешен играч. Тој е моментален тренер на репрезентацијата на Македонија.

Како играч играл во словенечката Прва лига во Публикум Целје помеѓу 1998 и 2000 година.

Во октомври 2015 година, Ангеловски станал нов тренер на македонската репрезентација како наследник на Љубинко Друловиќ, кој заминал во српскиот суперлигаш Партизан. Освен репрезентацијата, до декември 2015 година, Ангеловски бил тренер на Работнички во Првата македонска лига.

Реклама

Facebook