Connect with us

Фудбал

Џо Харт во Тотенхем

Лондон, 17 август 2020 (МИА) – Англискиот голман Џо Харт е нов играч на Тотенхем. Оваа информација ја пренесе новинарот Фабрицио Романо.

Тотенхем наскоро ќе ја официјализира соработката.

Поранешниот прв голман на репрезентацијата на Англија и Манчестер Сити има 33 години и се очекува да биде резерва за Лорис.

Тој е без клуб од 1 јули, кога му истече договорот со Барнли, на кој беше член во претходните две сезони.

loading...

Од заминувањето од Сити, тој исто така бранеше за Вест Хем и Торино.

Тој има и 75 настапи за Англија.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com