Поврзи се со нас

Фудбал

Дибала: Негирачите на Ковид-19 се слични на оние кои мислат дека Земјата е рамна

Напаѓачот на Јувентус и Аргентина, Пауло Дибала ги спореди негирачите на пандемијата КОВИД-19 со луѓето кои веруваат дека Земјата е рамна.

Дибала и неговата девојка беа погодени од коронавирусот во март и претрпеа да се опорават од него.

„Одрекувачите на КОВИД-19 имаат исто ниво на интелигенција како и луѓето што мислат дека Земјата е рамна. Нема што повеќе да додадам“, изјави Дибала за „Венити фер“.

Аргентинскиот напаѓач зборуваше и за неговиот приватен живот и страста за собирање фудбалски дресови.

„Имам стотици од нив. Некои се оние што ги разменуваме на крајот од натпреварите, некои се подароци од соиграчи кои играат за други репрезентации. Но, понекогаш дури и ги купувам“, рече Дибала.

„Видов дрес на Дел Пјеро на аукција и еден што го носеше Диего Марадона на натпревар против Бразил, но некој се согласи да плати повеќе од мене“, додаде тој.

loading...

Facebook