Connect with us

Тајмаут

Дилета откри кој натпревар буди посебни емоции кај неа

Published

on

Италијанската новинарка Дилета Леота стана еден од симболите на Серија А.

Покрај изгледот со кој привлекува внимание, Дилета извршува и новинарски задачи професионално, а со вчерашното соопштение откри кој натпревар и буди посебни емоции.

„Колку е убаво Торино, тоа ве остава без здив, како и нивното градско дерби“, напиша Дилета пред вчерашното дерби меѓу Торино и Јувентус.

Претходно беше напишано дека овој атрактивен новинар е голем обожавател на миланските клубови, но по синоќешното соопштение работите се поинакви.

Facebook