Connect with us

Фудбал

До вчера „непријатели“, а сега…Баерн, Борусија, Лајпциг им помагаат на другите клубови

Објавено:

Четири германски екипи кои оваа сезона учествуваа во Лигата на шампионие одлучиле да им помогнат на останатите клубови од Бундеслигата.

Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен ќе им дадат 20 милиони евра на останатите екипи од Бундеслигата. Парите ги обезбедиле на тој начин што овие четири екипи се откажале од приходите од ТВ правата за нивните мечеви.

Последниот меч во Бундеслигата е одигран на 11 март.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com