Connect with us

Фудбал

Добри вести во Ливерпул

Неколку клучни играчи на Ливерпул ќе се вратат во составот за 20. премиерлигашки натпревар против Лестер. Менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп во пресрет на натпреварот објави дека Вирџил ван Дајк, Кертис Џонс, Тиаго Алкантара и Фабињо ги продолжиле тренинзите во групата.

„Да, сите момчиња кои имаа коронавирус и оние кои беа изолирани се вратија“, рече Клоп.

Ливерпул денеска ќе се соочи со Лестер.

Реклама

Facebook

Реклама