Connect with us

Фудбал

Договорен првиот голем трансфер на „Чизмата“: Манолас се сели во ривалот на Рома!

Анчелоти добива супер засилување во одбраната!

Како што пред малку објави новинарот на „Скај“, Фабрицио Романо Рома ја прифатила понудата и грчкиот стопер, Костас Манолас ќе се пресели во Неапол.
Манолас се поврзуваше и со Јувентус, но сепак изгледа дека Наполи победил во трката.

Стоперот ќе биде сериозно засилување за тимот на италијанскиот стратег Карло Анчелоти..

https://youtu.be/TMXZeWSZwoc

Според информациите, Рома прифатила понуда од 20 милиони евра, плус услугите на Амаду Диавара.

Тие стигнаа и до информации за договорот кој ќе го има Манолас со Рома. Наводно, тој ќе заработува 3.5 милиони евра по сезона со можност за бонус од еден милион евра. Кога е другата страна во прашање, Диавара сега треба да ги договори условите со Рома, но не се очекува да има некакви проблеми.

Извор: sportski.mk

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com