Договорен првиот голем трансфер на „Чизмата“: Манолас се сели во ривалот на Рома!

Анчелоти добива супер засилување во одбраната!

Како што пред малку објави новинарот на „Скај“, Фабрицио Романо Рома ја прифатила понудата и грчкиот стопер, Костас Манолас ќе се пресели во Неапол.
Манолас се поврзуваше и со Јувентус, но сепак изгледа дека Наполи победил во трката.

Стоперот ќе биде сериозно засилување за тимот на италијанскиот стратег Карло Анчелоти..

Според информациите, Рома прифатила понуда од 20 милиони евра, плус услугите на Амаду Диавара.

Тие стигнаа и до информации за договорот кој ќе го има Манолас со Рома. Наводно, тој ќе заработува 3.5 милиони евра по сезона со можност за бонус од еден милион евра. Кога е другата страна во прашање, Диавара сега треба да ги договори условите со Рома, но не се очекува да има некакви проблеми.

Извор: sportski.mk