Поврзи се со нас

Фудбал

Еден позитивен тест во Реал Мадрид

Фудбалерите на Реал Мадрид се тестираа пред натпреварот од Лигата на шампионите против Интер.

Тестовите покажаа дека еден фудбалер е позитивен, а според правилата од Мадрид, неговото име нема да биде објавено.

Се наведува дека сите други се негативни, и дека се подготвени да го дочекаат дуелот со Интер.

Веќе е познато дека Зинедин Зидан не може да смета на Дани Карвахал и Начо, а настапот на Лукас Васкез е под знак прашалник.

Реал по две кола има еден бод. Од друга страна, Интер има два бода, или две ремија.

loading...

Facebook