Connect with us

Други спортови

Федерер ја продолжи победничката серија на трева

Светскиот рекет бр.1, Роџер Федерер го победи Алјаж Бедене со 2:0 во сетови (6:3, 6:4) во првиот круг на турнирот во Хале.

Швајцарецот запиша петта победа оваа година на трева, откако претходно го освои турнирот во Штутгарт.

На Федерер му требаше еден час и 13 минути за да победи, а во следниот круг ќе игра против Французинот Беноа Пер.

Првиот тенисер на светот одигра рутински натпревар, откако направи по еден брејк во двата сета, но не дозволи ниту еден на противникот. 

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com