Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Ах бе Нејмар, неколку дена одмор и веднаш пивски стомак

Во текот на одморите, професионалните фудбалери обично добиваат по некој килограм повеќе, меѓутоа знаат и да претераат, а тоа знаат да го „уловат“ папараците. Па, така една фотографија од одморот на Нејмар се појави во јавност. Ѕвездата на ПСЖ доби дополнителни слободни денови, откако со Бразил играше финале на Копа Америка каде неговата репрезентација беше поразена од Аргентина.

Бразилската суперѕвезда се чини дека малку се опушти, па ќе треба напорно да работи по враќањето од одмор.

 

Facebook