Connect with us

Фудбал

ФОТО: Алексис Санчез за 2,3 милиони евра купил луксузен стан, го навести неговиот нов клуб

Објавено:

Напаѓачот на Интер, кој е на позајмица од Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез по завршувањето на сезоната ќе има нов клуб. Интер нема да го откупи неговиот договор, а Јунајтед не планира да го задржи.

Проблеми се секако неговата форма која е во пад, но и големите месечни примања.

Но, се најде клуб кој веројатно ќе ги плати неговите побарувања. Станува збор за Интер Мајами, чиј сопственик е Дејвид Бекам и кој од оваа сезона за прв пат ќе се натпреварува во МЛС лигата.

Шпекулациите за ова ги подгреа и податокот дека Санчез купил луксузен стан во Флорида, во непосредна близина на плажата, за 2,3 милиони евра.

Фудбалерот се уште не се огласил, но медиумите речиси се убедени дека Мајами е неговата следна дестинација.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама