Connect with us

Фудбал

ФОТО: Беше една од најголемите фудбалски ѕвезди, а сега не личи на себе, во пензија на 34 години, што тргна наопаку?!

Самир Насри објави дека се повлекува од фудбалот минатиот месец на само 34 -годишна возраст. Тој вчера одигра хуманитарен натпревар како помош на Брегот на Слоновата Коска, кој се одигра во Марсеј.

Што тргна наопаку со француската ѕвезда која беше една од најталентираните во англиската Премиер лига. Веројатно одговорот на ова прашање ниту самиот тој не го знае.

Играше за Марсеј, Арсенал, па Манчестер Сити. Во последната година од договорот со „Граѓаните“ кариерата тргна втоглаво надолу. Беше на позајмица во Севиља, а потоа настапуваше за Анталијаспор, Вест Хем и Андерлехт.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама