Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Дефанзивец на Јувентус се повреди, Интер со пораката предизвика реакции

Објавено:

Дуелите помеѓу Интер и Јувентус се нарекуваат „Дерби на Италија“. Без разлика дали се работи за пријателски меч, во Серие А, Купот, или европските купови, мечевите помеѓу овие два тима секогаш се како „војна“.

Но, сепак големите клубови знаат да покажат и голема почит кон противничките фудбалери.

Дефанзивецот на Јувентус Мерих Демирал се повреди на мечот со Рома, па ќе мора да паузира на подолго време. Тој го повреди менискусот, а клубот од Торино соопшти дека паузата ќе биде неколку месеци.

Интер на својот официјален твитер профил „Forza Merih Demiral“ те чекаме во некои други битки.

Секако оваа порака предизвика реакции во Италија, но се разбира позитивни.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com