Connect with us

Фудбал

ФОТО: Дрес со 105 доби Бјарнасон од Ристовски, одбележан РЕКОРД

Биркир Бјарнасон, капитенот на репрезентацијата на Исланд, од рацете на нашиот капитен Стефан Ристовски  доби подарок

Дрес со бр.105.

Ова следува откако на натпреварот Бјарнасон ќе го одигра својот 105 натпревар за селекцијата на Исланд. Со тоа тој станува и рекордер по број на настапи во својата репрезентација. Засега има 104 настапи, исто колку и Рунар Кристинсон кој играше за Исланд од 1987 до 2004 година.

Реклама

Facebook

Реклама