Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Еден од најдобрите тенисери „смувал“ 8 години постара актерка која е „БОМБА“

Александар Зверев има нова девојка, тврди германски Билд. Ценетиот весник дојде до информации дека срцето на олимпискиот шампион го „украла“ 32-годишната германска актерка Софија Томала.

Зверев последните денови беше среде скандал бидејќи неговата поранешна девојка, Русинката Олга Шарипова, го обвини за злоставување. Зверев го обвини и поранешната девојка Бренда Пејт, со која раскина додека била бремена и која ја роди ќерка.

Поради ова, дури и АТП започна официјална истрага за наводните обвинувања против Александар Зверев.

Сепак, тоа не влијаеше на одлуката на осум години постарата актерка Софија Томала, со која Зверев наводно е во врска шест недели.

Софија и Зверев неодамна се запознаа за време на ТВ -емисија, каде што беа гости заедно, и можно е страстите да се разгореа тогаш.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама